×    Kripto Terimleri Nelerdir? Kriptopara ve Bitcoin terimleri Nelerdir?
    Gelin birlikte birkaç kriptopara terimine göz atalım.


    Blokchain nedir?


    Blockchain anlayacağınız şekilde ifade etmek gerekirse tüm bitcoin işlemlerini kayda alan ve tutan bir bankadır. Sizin tüm bitcoin işlemlerinizi kayda alan bir zincir sistemidir. Ya da daha kısaca dijital bir defterdir.


    Bitcoin nedir?


    Bitcoin ya da BTC bir sanal para birimidir. İlk sanal para da diyebiliriz. Hatırlarsanız bir dönem Bitcoinler için sanal para ya da oyun parası denilmiş ve Türkiye’de resmen kabul görmemişti.


    Altcoin Nedir? Dogecoin nedir?


    Altcoin Bitcoinlerle aynı özelliklere sahip ama aynı değere sahip olmayan sanal paraların genel adıdır. Dogecoin ve Ethereum birer altcoin örneğidir. Alt başlık gibi düşünebiliriz.

Airdrop nedir? Bitcoin piyasasında airdrop

Bitcoin piyasasında airdrop bazı büyük yatırımcılar tarafından kullanıcılarını sevindirmek için bir takım kripto varlıklar gönderdiği hediyelerdir. Oyun terimi olarak da karşınıza çıkar. Mantık aynı şekilde işler: içinde nadir bulunan değerli bir sürpriz.


    Bitcoinde ATH nedir? ATH ve ATL nedir?


    Herhangi bir coin varlığı için All Time High tüm zamanların en yüksek seviyesi.

All Time Low da tam tersi olarak herhangi bir coin varlığının tüm zamanlarının en düşük seviyesi için kullanılmaktadır.

 

Zamanla bu terimlere güncelleme yapmaya devam edeceğiz. Haberdar olmak için takipte kalın.

 

 

Ankara Yenimahalle'de notebook servis hizmeti veren, orijinal bilgisayar yedek parça hizmeti sunan Bilgisayar Tamir ve Yedek Parça Servisi Eaasis Bilgi Sistemleri aynı zamanda araç beyinleri, araç beyin ve gösterge arızaları, ankara volvo gösterge tamiri, Volvo gösterge kilometre tamiri, Saab ecu beyin tamiri Ankara gibi hizmetlerle de sizlere yük olan sorunlarınızla ilgilenmektedir. Anlayışlı ve güler yüzlü teknik servis hizmeti aynı zamanda tüm orijinal yedek parçalarına 6 ay garanti süresi sunmaktadır. Önceliğimiz sizlerin güvenini kazanmak ve araç gösterge tamiri, bilgisayar yedek parça hizmetlerini sorunsuz olarak sizlere ulaştırmaktadır. Eaasis Bilgi Sistemleri Araç Tamiri, Bilgisayar ve Yedek Parça Servisimiz Ankara Yenimahalle'de hizmet sunmaktadır ancak tüm Türkiye çapında sadece bir telefon kadar uzağınızdadır.