×

      Ankara da bulunan Bios güncelleme, bios onarım, bios tamir firmamız Eaasis Bilgi Sistemleri Teknik Servis iletişim bilgileri için

    Eaasis Bilgi Sistemleri Servis Birimi : 0312 334 33 83 pbx Dahili : 102

    Eaasis Bilgi Sistemleri - Ankara bios Servis ekibi tarafından yapılan tüm işlemler Eaasis Garantisi altındadır.

    www.eaasis.com servis@eaasis.com 


  Bios giriş ve çıkış aygıtlarını kontrol altına alarak, sistemlerin açılmasına yardımcı olan bir yazılımdır. Ekran kartı ve RAM gibi donanımları açılış esnasında (Boot) test etmek, bu donanımların voltaj seviyelerini tespit ederek ayarlamasını gerçekleştirmek, yazılım sistemini hard disk haricinden bir sistem üzerinde çalıştırmak adına başlangıç sürücüsünü belirlemek, donanımların frekans ayarlarını yaparak, işlemin eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesine ortam hazırlamak ve son olarak da eğer kullanılmayan bir donanım parçası varsa bunları kapatmaya olanak sağlayan sistem ve donanım arasındaki bağlantı parçasıdır.

Bios’un bilgisayarı başlatırken kontrollerini belli bir sıraya göre yapılıyor.


    Öncelikle bilgisayarın saat üretecini kontrol ediyor. Sonrasında işlemci ve önbellekleri kontrol ettikten sonra yonga seti ve sistem belleği başlatılıyor. Ardından PCI aygıtları ve grafik denetleyicisinden sonra sabit sürücüler, klavye ve mouse denetlemesini tamamlıyor.    Bütün bu denetlemelerden sonra bilgisayarın işletim sistemi nin önyüklemesini yapıyor ve son olarak tüm denetimleri ona bırakıyor. Sürücülerin önyükleme sırasını dışarıdan müdahale ile değiştirebiliyorsunuz. Bir flashdisk, DVD ya da sabit sürücüden önyükleme yapmanıza izin verebiliyor.

    Bios’un açılışta yaptığı bu kontrollerin tamamı POST olarak tanımlanıyor. Açılımı açılışta kendi kendine test anlamına geliyor. Bilgisayar her yeniden başlatıldığında bağlı olan bütün donanımların ve ekipmanların çalışıp çalışmadığını ve birbiriyle uyumunu kontrol ediyor. bilgisayarlar açılırken çoğu kez bir bip sesi duyuluyor. Bu ses bios’un POST işlemini başarıyla tamamladığını gösteriyor. Post'tan sonra işletim sisteminin ön yüklemesini RAM’e yapıyor ve bilgisayarın açılmasını sağlıyor.

    Tüm yazılım sistemlerinde olduğu gibi BIOS’un da daha kararlı çalışabilmesi için düzenli olarak güncellenmesi gerekiyor. Bios güncellemesi için Ankara Yenimahalle’de bulunan Eaasis Bilgisayar Servisi yardımınıza koşuyor.  CMOS Pili “CMOS Checksum Error” veya “CMOS Battery Dead” gibi bir yazı ile karşılaşırsanız Bios yazılımınızın güncellenmesi gerekir.


    Bilgisayarım açılmıyor, Laptop kilitleniyor, pc açılmıyor gibi arızalar ile Ankara Yenimahalle’deki servisimize gelen müşterilerimize bios onarım hizmeti veriyoruz. Bazı durumlarda bios şifresi bios kilidi setup kilidi gibi bios arızaları ile teknik servisimize gelen cihazlara da bios tamir hizmeti veriyoruz. ROM ve FLASH RAM silinmesi, CMOS hatası, CMOS Error, BIOS Versiyon yükseltme problemleriIRQ çakışması da


    Ankara Yenimahalle’deki Bilgisayar teknik servisimize bios arızası ile gelen cihazların sorunu olabiliyor. Bu durumda teknik servisimiz bios onarım, bios tamir, bios değişim, bios güncelleme gibi işlemler yaparak bios arızalarını çözüyor. Casper bios tamir, Dell bios tamir, HP bios tamir, Toshiba bios tamir, MSI bios tamir, Exper bios tamir, Acer bios tamir, Asus bios tamir, Lenovo bios tamir, Samsung bios tamir, Sony bios tamir denince akla ilk gelen isim Eaasis Bilgisayar Servisi. Dell bios güncelleme, HP bios güncelleme, Toshiba bios güncelleme, MSI bios güncelleme, Exper bios güncelleme, Acer bios güncelleme, Asus bios güncelleme, Lenovo bios güncelleme, Samsung bios güncelleme, Sony bios güncelleme müşterilerimizin arama motorlarında en sık aradığı bios arıza anahtar kelimeleri. 


Ankara bios güncelleme, bios arızası, bios onarım, ankara bios tamiri, bios entegre değişimi, bios sorunu, bios repair gibi sorunlar devamlı karşılaştığımız ve garantili olarak çözdüğümüz problemlerdir.